By A Web Design Company

JAU ATKAL 1/4 DAĻA NO 2011.GADA IR PIEDZĪVOJUMIEM PILNA! ;)

Trīs mēnešus mans blogs klusēja kā partizāns, un tam bija savi iemesli. Aprīlis pagāja vienos priekos, smieklos un ciemojoties pie dažādiem cilvēkiem, dažādās pilsētās un pat valstīs. Maija sākums pagāja gatavojoties Muzeju naktij, kuru es nogulēju, jo mans lielais eksperiments – brīvprātīga pasākuma izveides koordinēšana – iemācīja daudz ko, tai pašā laikā izsmēla mani tā, ka maz nelikās. Atlikušo maija daļu ārstējos un tupēju mājās, ģimenes un patiesu draugu paspārnē. 24. maijā izturēju konkursu un visus NVA kritērijus, lai tiktu pie iespējas apgūt interjera dizainera arodu.

Jau gandrīz divus mēnešus katru darba dienu, labāko dienas daļu, pavadu Rīgas dizaina skolas 5.auditorijā, šad tad arī 4. auditorijā mēs piesēžamies pie molbertiem. Beidzot esmu atradusi profesiju, kur varu izmantot gan 50% sava radošā potenciāla, gan arī tehniskās prasmes un domāšanu. Latvijas Valsts Kases un Eiropas fondu nauda šoreiz tiek izlietota ļoti profesionāli - daudzus mācību priekšmetus pasniedz profesionāļi, piemēram, stila pamatus – reklāmas specialists un žurnālists, arhitektūras stilus un laikmetus – muzejniece ar fantastisku gides pieredzi Latvijā un pasaulē, un protams mākslinieces, dizaineres un pat aktrise.

Cītīgi tagad papildinu savas rasēšanas un konstruēšanas zināšanas, kas pagūtas vēl vidusskolā, kā arī skolas solā skolotājas Babras stāstītais tiek atsvaidzināts, vai arī tiek savādāk traktēti un paskaidroti daži termini. Kompozīcijas pamati ir apgūti, tagad cītīgi turpinu apgūt krāsu teoriju un cīnos ar „profesionālo daltonismu”. Acs un roka tiek trenēta nemitigī gan nodarbībās, gan mājās, gan izbraucienos pie dabas krūts. Pacietību trenē lazēšanas tehnika jeb akadēmiskais akvareļglezniecības paņēmiems.

Dažkārt nezinu, vai man priecāties vai bēdāties, jo vienīgās brīvdienas nemitīgi paiet ārpus mājas: Positivus2011, Spodras vecmeitu ballīte un kāzas, ciemošanās pie draugiem un radiem un tas ir tikai izdarītai, un vēl ir nemazums pasākumu priekšā līdz pat septembrim. Līdz ar to nav laika brīvdienās pieķerties pie dažiem praktisko darbu parādiem.

Pa šo laiku pērles paņēmu rokās tikai divas reizes, zīds ir gleznots galvenokārt naktīs dāvanām vai pasūtijumiem. Pērles un zīda krāsas no mana galda ir nostūmušas akvareļkrāsas „ Baltās naktis” un vesela kaudze ar grafīta zīmuļiem no H4 līdz pat B8. Ja kādam mājās apput otas ar vāveres spalvu, varat viņām piešķirt interesantu un intensīvu dzīvi pie manīm! ;)