By A Web Design Company

Turam īkšķus par Japānu!

Kopš piektdienas visu valstu un mēdiju centrā ir Japāna. Diemžēl šī valsts var lepoties ar jaunu rekordu- spēcīgākā zemestrīce 9.2 balles stipras, tikai šis fakts ne tikai pašus japāņus,bet arī citus neiepriecina, jo zemestrīcei sekoja cunami, šīm dabas katastrofām sekoja no sākuma vairāki simti bezvēsts pazudušo, ievainoto un mirušu, šobrī šo notikumu upuru skaits jau pārsniedzis vairāk kā 10 000 cilvēku. Nelaimes ar to nebeidzas, tiek konstatēti bojājumi lielākajās Japānas atomelektrostacijās, tā kā tās nodrošina 1/3 valsts energoresursu, tad šai augsti attīstītai valstij ir jātaupa energoneerģija un jānovērš kārtējā megakatastrofa - neviens negrib, lai atkārtojas Hirosimas un Nagasaki  iedzīvotāju likteņu traģēdija 2. pasaules kara laikā vai Černobiļas AES izraisīto seku šausmas, kuras skāra ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī daudzus PSRS pilsoņus, tai skaitā arī Latvijas jaunatni un speciālistus, kuri tika aizvesti mazināt katastrofas sekas.

Ļoti ceru, ka sliktākais scenārijs nepiepildīsies, jo Japāna ir pasakaina valsts, Āzijas pērle, sala, uz kuras cilvēki ir spējuši lieliski līdzsvarot izsenis unikālo japāņu kultūru, maksimāli daudz paņemt to labāko no rietumu kultūras, dzīvot līdz laikam. Japāna ir viena no modernākajām valstīm pasaulē, kurā joprojām ciena un uztur savu senču kultūru. Cilvēce kļūs garīgi un ekonomiski nabadzīgāka, ja šī valsts un tauta pazudīs no pasaules kartes. Man ļoti negribētos, lai no manas ikdienas pazūd japāņu delica un Toho pērlītes, manga, anime, skaista un moderna elektronika, sapnis, pašas acīm redzēt Japānu, Tokio, Kioto, geišas, maid cafe, pērļu fermu un vēl 1001 brīnumu, kas ir japāņu sasniegums.  

Ko vairāk par zemestrīci, var izlasīt:

http://pindakaas.wordpress.com/2011/03/13/japanas-sendai-zemestrice-geologija/

Ja kāds ir gatavs ziedot, kaut vai nedaudz naudiņas priekš cunamī un zemestrīcē cietušajiem japāņiem un japānas viesiem, to var izdarīt tāpat kā mēs caur savu google kontu:

http://www.google.com/crisisresponse/japanquake2011.html

ship