By A Web Design Company

KANZASHI - japāņu zīda ziedu veidošanas māksla

Žagatas bodes saimniece izsludināja jaunu pērļojumu un aksesuāru konkursu, šoreiz tēma ir izvēlēta kā vienmēr ļoti veiksmīgi - Japāna!

Protams man ir savs redzējums uz šo valsti un tās kultūru, jo pēdējā gada laikā ir redzēta neviena vien japāņu pilnmetrāžas multene, bet arī pēc mangu motīviem uzņemtie anime seriāli. No kuriem ir smelts diezgan daudz info par mūsdienu Japānu, bet gribās atcerēties, par ko mums stāstīja kultūras vēstures stundās skolotāja Babra, kas bija rakstīts geišas atmiņās.

Apsmadzeņojot , sapratu , ka vienīgie aksesuāri no tradicionālajiem tērpiem ir skaistās matadatas, kas papildināja un ta jau fantastiskos matu veidojumus, un kimono jostas dekors. Google nav perfekts meklēšanas rīks, bet noderīgs jo piemeklējot pareizākās frāzes, atslēgas vārdus var tikt pie īstā...

japanese jewelry =>japanese hair pin => kanzashi.

Man bija liels pārsteigums, ka daļu no šīm matadatam rotā zīda ziedi, tauriņi un pat spāres, un tas vis tiek veidots no maziem pamatelementiņiem, gluži kā 3D origami, tikai šoreiz japāņi rīspapīra vietā loka mazus zīda četrstūrīšus un līmē kopā ar rīsu klīsteri, tā ir viena sasodīti apķērīga tauta, izmanto visu kas pagadās pie rokas.

Nākamais solis ir kaut ko uztaisīt kaut ko elementāru, lai saprastu, vai ir vērts iedziļināties, lai to vēlāk pasniegtu konkursā, jo skila kačāšanai atlicis vien 1,5 mēnesis. izrādās pamācību netrūkst, tagad zinot īsto meklējamo vārdu, tomēr vislabākās pamācības ir krievu valodā, laikam ja ne mentalitāte, tad domāšanas stils vai piegājiens  rokdarbiem ir līdzīgs.

geisha

geisha2

Bildes autors ir Claude Renault. Meitenei matos ir pieminētie kanzaši-ziedoši ķiršu ziedi, aizmugurē ir interesanti samezglota peyote pinumā veidota lenta un tas vis piestiprināts ar garo matadatu ar kādinošu ķirsi galā! Wiiiiiiiiii :)

Linki ar pamācībām:

http://club.osinka.ru/topic-70971?&start=15

http://www.madmuazelle.com/kanzashi-master-klass/

http://forum.say7.info/topic30457.html

Blogs kurā daudz bilžu no Kioto un tā iemītniecēm:

http://mboogiedown-japan.blogspot.com/

Atslodzei dažas foršas dziesmas no foršiem anime seriāliem:

http://www.youtube.com/watch?v=cHRWWaz7qbg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=MmoXkKuhRP4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=q_RPZcSZWJo